Wimbledon Finalinde Djokovic Ve Kyrgios Karşı Karşıya

Bugün Wimbledon erkekler finalinde Novak Djokovic ve Nick Kyrgios karşı karşıya gelecek.

Sırp tenisçi Djokovic, bugün İngiltere’nin başkenti Londra’da art arda dördüncü Wimbledon şampiyonluğu ve 21. Grand Slam için Avustralyalı rakibi Kyrgios ile oynayacak.

Djokovic 2017’deki iki karşılaşmasında set kazanamamıştı. Ancak yine de Wimbledon’da ve Grand Slam’de güçlü bir aday. Çünkü çeyrek finalde sakatlanarak emekli olduğu 2017’den bu yana şampiyonalarda maç kaybetmedi ve bugün erkekler rekoru olan 32. büyük finalinde oynayacak.

Tüm bu sebepler, ikili arasında büyük bir çekişme olacağını gösteriyor.

Kyrgios, bir televizyon kanalına verdiği röportajda, “Çok endişeli ve gerginim. Slam finalinde oynamak, daha önce hiç yapma fırsatı bulamadığım bir şey. Kariyerim boyunca birçok final oynadım ama bu Wimbledon’da, dünyanın en büyük turnuvası olan bir Grand Slam’de ilk kez olacak. Geceleri beni ayakta tutan şey, en büyük zafer için oynama şansıydı. Eğer kazanırsam, bu tenis ölümsüzlüğü haline gelir” dedi.

Antrenörü olmayan Kyrgios, kendisini sporun “Üç Büyük”ü olarak bilinen Djokovic, Rafael Nadal ve Roger Federer ile karşılaştırmadığını çünkü onların dokunulmaz olduğunu dile getirdi. Kyrgios, kendisinin her şeyi farklı bir şekilde yaptığını söyledi.

Sahadaki davranışları nedeniyle bu yıl Wimbledon’da iki kez para cezasına çarptırılan Kyrgios, “Onlar mükemmel rol modeller” dedi.

Djokovic ve Kyrgios’un başlangıçta oldukça çekişmeli bir ilişkileri vardı. Kyrgios, Djokovic’i bir “araç” olarak nitelendirmiş ve Djokovic’in Covid-19 salgınının ilk aylarında gerçekleşen bir tenis turnuvasına atıfta bulunarak “küresel bir salgın sırasında gömleğiyle parti yapan” birinden tavsiye almayacağını söylemişti.

Djokoviç de buna karşılık olarak, Kyrgios’a saha dışında pek saygı duymadığını söylemişti.

Ancak Kyrgios, Sırp rakibi Covid-19’a karşı aşılanmadığı için bu yılın başlarında Avustralya’dan sınır dışı edildiğinde Djokoviç’i savunmuştu.

Aşı olmadığı için hangi turnuvalarda yarışabileceği belli olmayan Djokovic ise Kyrgios ile iletişime geçerek desteğinden dolayı kendisine teşekkür etmişti.

Kyrgios, “Aslında artık Instagram’da birbirimize mesaj atıyoruz. Gerçekten çok garip. Haftanın başlarında, ‘Umarım Pazar görüşürüz’ diyordu.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Djokovic ise “Buna henüz bir kardeşlik diyebilir miyim bilmiyorum, ama kesinlikle bu yıl ocak ayından önce olduğundan daha iyi bir ilişkimiz var. Avustralya’da geçirdiğim zor dönemde, halka çıkıp beni destekleyen ve yanımda duran çok az oyuncudan biriydi. Bu yüzden ona çok saygı duyuyorum.” dedi.

Kyrgios, Djokovic’i nasıl yenebilir?

Ünlü tenis yorumcularına göre birçok genç oyuncu, Djokovic, Nadal veya Roger Federer ile karşılaştıklarında, sanki onlarla sahada oldukları için neredeyse minnettarlarmış gibi görünüyor.

Wimbledon’da 16 kez Grand Slam çiftler şampiyonu olan Avustralyalı Todd Woodbridge, bunun Kyrgios için bir sorun olmayacağını söylüyor.

“Zayıf olduğunu biliyor ama aynı zamanda en iyi adamları yenme yeteneğine de büyük bir güven duyuyor” diyen Woodbridge, “Kyrgios bunu yapabilecek tek adam olduğunu biliyor. Kyrgios’un ilk kez 32. Grand Slam finalini oynayacak olmasına rağmen, bu maçı eşit oranlı görüyorum” dedi.

Tüm yüksek oranlı tenis bahislerini keşfetmek için tıklayınız: GalaBet

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir