Serena Williams, Wimbledon’a Veda Etti

Serena Williams, 1997 doğumlu Fransız tenisçi Harmony Tan’a yenilerek Wimbledon’a veda etti.

Tenis sporunun en prestijli turnuvası olarak bilinen Wimbledon, bu yıl 27 Haziran Pazartesi – 10 Temmuz Pazar tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Tenisin dev ismi Serena Williams ise bu büyük organizasyon için sahaya geri döndü ve geçen yıl Wimbledon’daki açılış maçında yaşadığı sakatlıktan bu yana ilk Grand Slam maçına çıktı.

Amerikalı ünlü tenisçi Serena Williams, Wimbledon’daki dönüşüne birinci turda veda ederek efsanevi spor hayatının geleceği hakkında soruların artmasına neden oldu.

Yedi kez Wimbledon şampiyonu olan Tan, maç süresince Williams’ı uzun rallilerde tutarak maça net bir planla girdiğini ve şansını denemeye kararlı olduğunu başından beri gösterdi.

Bir yıldır tenisten uzak kalan Williams’a karşı güçlü bir savunma yapan Tan, rakibini fiziksel olarak zorladı. Taraftarlardan çok büyük bir destek gören tenis devi Williams ise koşma ve oyun açısından eski sınıfından çok uzakta olduğunu gösterdi.

Tan, heyecanlı bir maçın sonunda 7:5, 1:6, 7:6 ile hak ettiği galibiyetle sahadan ayrıldı.

Williams, 1 yıldır tenisten uzaktı

Yirmi üç kez Grand Slam şampiyonu olan Williams, 29 Haziran 2021’deki Wimbledon ilk tur çıkışında ciddi bir sakatlık geçirmişti ve tenise geri dönüp dönmeyeceği konusunda şüpheler vardı.

Ancak 40 yaşındaki tenisçi, Wimbledon’a joker karakterle girmeyi kabul ettiğini söyleyerek tenis camiasında büyük bir heyecan yaratmayı başarmıştı.

The Washington Post, Williams’ın performansı için “Bir yıldır yarışmamış birinden bekleyeceğiniz türden düzensiz bir tenis” yorumunda bulundu.

Harmony Tan, maç sonrasında verdiği röportajda; “Çekilişte Serena Williams’la oynamak zorunda olduğumu öğrendiğimde gerçekten korktum. Çünkü bu Serena Williams. O bir efsane. ‘Aman Tanrım, nasıl oynayabilirim?’ dedim.” ifadelerini kullandı.

Williams’a karşı galibiyetin bir rüya olduğunu ve bu rüyanın gerçekleştiğini söyleyen Harmony Tan, “Serena gerçek bir efsane, onu gençken televizyonda izliyordum.” açıklamasında bulundu.

Fransız tenisçi, 1998 Wimbledon finaline ulaşan Nathalie Tauziat tarafından çalıştırılıyor.

Kariyerinin kötü gidişatı hakkında konuşmak istemeyen Williams ise ileriye baktığını söyleyerek ABD Açık’ta bir başlangıç ​​sözü verdi.

Wimbledon maçlarına en yüksek oranlarla bahis yapabilmek için hemen tıklayınız: GalaBet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir